» کنترل حجم وعده های غذایی و کاهش وزن

کنترل حجم وعده های غذایی و کاهش وزن

با کنترل حجم غذا ، وزن خود را کاهش دهید

 

همیشه گفته میشود که برای یک رژیم غذایی موفق ، باید کمتر غذا بخورید. برای کاهش وزن ، بسیار مهم است که یاد بگیرید که وعده های غذایی خود را کنترل کنید.

 

اغلب می شنوید که برای داشتن یک رژیم غذایی موفق ، باید کمتر غذا بخورید. در واقع ، یادگیری کنترل میزان و مقدار وعده های غذایی  به منظور کاهش وزن به روش سالم بسیار مهم است. در غیر این صورت ، ممکن است با شروع رژیم غذایی از کمبود مواد مغذی رنج ببرید یا با قطع آن در نهایت دوباره وزن خود را افزایش دهید.

 

در مقاله امروز ، ما نکاتی را برای کمک به شما در رسیدن به وزن ایده آل خود بدون تلاش زیاد از طریق کنترل مقدار وعده های مصرفی غذایی به اشتراک می گذاریم.

 

سازگاری بالای معده با هر شرایطی

 

معده شما توانایی فوق العاده ای دارد و خیلی سریع با مقدار غذایی که می خورید سازگار می شود. اگر خود را به کمتر خوردن غذا یا بیشتر خوردن غذا عادت دهید ، پس از مدتی متوجه خواهید شد که می توانید هر بار با همان مقدار غذا احساس سیری کنید.

 

این دیدگاه می تواند به شما در رسیدن به هدف کاهش وزن کمک کند. با این حال ، هنگام انجام کنترل وعده های غذایی ، همچنین باید مطمئن شوید که تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن خود را تامین می کنید. در غیر این صورت ، بدن عکس العمل عکس نشان می دهد ، چربی تجمع پیدا میکند و وزن شما افزایش میابد.

 

کنترل وعده های غذایی برای کاهش وزن

 

چگونه می توان مصرف وعده های غذایی را کنترل کرد؟

 

سعی کنید نکات زیر را رعایت کنید تا معده خود را به میزان غذایی که می خورید عادت دهید:

 

بین مصرف وعده های غذایی خود بیش از چهار تا پنج ساعت فاصله نندازید. زیرا این امر باعث میشود شما گرسنه شوید و در وعده غذایی بعدی ، غذای بیشتری را مصرف کنید.

 

سعی کنید مقدار کمی میوه تازه ، مقداری ماست یا نان سبوس دار بین وعده های غذایی خود بخورید. این غذاها احساس سیری شدید به شما میدهند و دارای ارزش غذایی بالایی در بخش های کوچک هستند.

 

نوشیدن مقدار زیادی آب و نوشیدنی های مختلف مانند چای در بین وعده های غذایی را به یک عادت تبدیل کنید ، زیرا مغز میتواند تشنگی را به راحتی با گرسنگی اشتباه بگیرد .

 

طبق مطالعات انجام شده ، احساس گرسنگی واقعی بیش از 15 یا 20 دقیقه طول نمی کشد. به همین دلیل ، افرادی که به آرامی غذا می خورند و غذا را خوب می جوند ، سریعتر از افرادی که سریع و ناگهانی غذا می خورند احساس سیری می کنند.

 

یکی دیگر از مزایای خوب جویدن وعده های غذایی این است که از کل دستگاه گوارش پشتیبانی می کند و عمل هضم را آسان میسازد.

 

گاهی وقتا شما ممکن است دچار پر خوری احساسی شوید. بدن شما سعی می کند خلاء احساسی را که تجربه کرده اید پر کند تا انرژی شما را تامین کند ، اما اگر آنچه را که می خورید کنترل نکنید ، معمولاً نتایج بدی به همراه خواهد داشت . به عنوان مثال ، با انتخاب غذاهای ناسالم ، می توانید هضم را دشوارتر کرده و احساس پشیمانی و احساس گناه را در خود افزایش دهید.

 

همچنین شما باید یاد بگیرید که به محض احساس سیری غذا خوردن را کنار بگذارید . شما باید سعی کنید زمانی که احساس کردید که با خوردن یک الی دو لقمه دیگر کاملا سیر میشوید ، میز غذا را ترک کرده و از غذا خوردن دست بکشید. اگر به این کار عادت ندارید ، ممکن است روزهای اول سخت باشد ، اما همانطور که قبلا نیز به شما گفتیم ، معده شما انطباق پذیری بالایی با شرایط فعلی شما دارد.

 

این نحوه غذا خوردن یک مزیت دیگر نیز دارد. بدن شما می تواند انرژی را در زمان بسیار کوتاه تری ذخیره کند زیرا سیستم گوارش خود را بیش از حد تحت فشار قرار نمی دهید. این برعکس چیزی است که وقتی بیش از حد نیاز غذا می خورید یا غذاهای بسیار سنگین را ترجیح می دهید اتفاق می افتد.

 

بنابراین شما می توانید بسیار فعالتر از قبل باشید و از پر خوری نیز دور بمانید و همین عوامل شما را در کاهش وزن موثر تر یاری میکنند.

 

ارم بلاگ

فرم ارسال نظر

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله