تبلیغات در ارم بلاگ

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» چگونه رژیم غذایی سالمی داشته باشیم؟

چگونه رژیم غذایی سالمی داشته باشیم؟

۱۰ مرحله برای داشتن رژیم غذایی سالم


همه دوست دارند پوست صاف، مو و ناخن های قوی داشته باشند. بهترین راه برای داشتن اینها و اندامی متناسب تر، اعمال یک برنامه غذایی سالم است. در سال های اخیر با افزایش علاقه مردم به داشتن تغذیه سالم ، برای بسیاری از مردم سوال شده است که رژیم غذایی سالم چیست؟ و چه مواد غذایی باید در این رژیم غذایی گنجانده شود؟


شما می توانید با دنبال کردن مراحل موجود در لیست ما ، یک برنامه تغذیه سالم یک ماهه یا یک هفته ای مناسب برای خود ایجاد کنید. برای به دست آوردن عادات غذایی سالم در دراز مدت، باید در ابتدا قدم های کوچکی بردارید.


مرحله 1: هر روز از 5 گروه غذایی اصلی مصرف کنید


رژیم غذایی کم فیبر مطلب مرتبط رژیم غذایی کم فیبر

باید مطمئن شوید که 5 گروه اصلی غذایی را هر روز مصرف می کنید. لیست رژیم غذایی سالم روزانه باید شامل 5 گروه غذایی اصلی شامل گوشت، شیر، سبزیجات، میوه ها، چربی ها و غلات کامل باشد.


مرحله 2: هر روز آب کافی بنوشید


شما باید هر روز آب کافی بنوشید. مهم ترین چیزی که در رعایت لیست تغذیه سالم از آن صرف نظر می شود، آب است. با این حال، قطعاً باید هر روز مقدار آبی را که می توانید بنوشید، بر اساس وزن خود محاسبه و مصرف کنید.

مصرف مایعات هم از سلامت پوست شما محافظت می کند و باعث می شود پوست مرطوبی داشته باشید و هم باعث میشود متابولیسم شما سریعتر کار کند. مهمتر از همه، آب برای سلامت سلول های شما بسیار مهم است.


مرحله 3: مصرف چربی های حیوانی و ترانس را کاهش دهید


چربی های حیوانی و ترانس را از میزان مصرفی چربی روزانه خود کم کنید. مصرف چربی برای بدن بسیار مهم است. با این حال، "چربی های حیوانی و ترانس جزو توصیه های غذایی سالم نیستند." درواقع این نوع روغن ها سلامت پوست شما را از بین میبرند. اینها روغن هایی هستند که می توانند با کاهش تولید سبوم باعث ایجاد آکنه در بدن سما نیز شوند. آنها همچنین عامل بیماری های قلبی عروقی بسیار جدی تری نیز هستند.


بنابراین بهتر است به جای اینها ، مصرف چربی های سالم را ترجیح دهید، که در این صورت برای یک منوی تغذیه سالم مناسب تر خواهد بود.


مرحله 4: یک برنامه تغذیه سالم یک ماهه ایجاد کنید


نکته دیگری که هنگام ایجاد یک برنامه تغذیه سالم 1 ماهه باید به آن توجه کنید این است که غذاهای حاوی ویتامین A/C، آنتی اکسیدان ها و سلنیوم را در لیست خود قرار دهید. این غذاها شامل انواع سبزیجات و میوه های تازه، ماهی، گردو، فندق و لبنیات هستند.


مرحله 5: از مصرف الکل و استعمال دخانیات خودداری کنید


عادت مصرف الکل و سیگار قطعاً جزو توصیه های غذایی سالم نمیباشند . علاوه بر اینکه باعث ایجاد مشکلات سلامتی زیادی می شوند، چین و چروک پوست را نیز افزایش می دهند و منجر به کدری پوست می شوند. عادت به مصرف الکل و سیگار در یک رژیم غذایی سالم جایی ندارد.


مرحله 6: غذاهای حاوی روی را به لیست تغذیه خود جای دهید


در حین ایجاد یک لیست رژیم غذایی سالم، نباید غذاهای حاوی روی را نادیده گرفت. حتما باید غذاهای حاوی روی را در سفره خود داشته باشید. این نیاز را می توانید با مصرف چند بار در هفته ماهی و غذاهای دریایی برطرف کنید.


مرحله هفتم: به مصرف شیر و ماست توجه کنید


شیر و ماست از جمله توصیه های تغذیه ای سالم هستند. مصرف کلسیم برای سلامت کل بدن بسیار مهم است. شما می توانید با نوشیدن روزانه 2 لیوان شیر یا مصرف ماست نیاز خود به کلسیم را تامین کنید. اگر به عدم تحمل لاکتوز مبتلا هستید، می توانید از لبنیات بدون لاکتوز استفاده کنید و با مواد غذایی دیگری را که سرشار از کلسیم هستند (مثل کشمش سبز ) را جایگزین کنید.


مرحله 8: غذاهای فیبردار را در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانید


از جمله مهم ترین غذاهایی که باید در برنامه غذایی سالم روزانه خود بگنجانید، غذاهای فیبردار هستند. غذاهای فیبردار هم برای سلامت روده و هم برای رشد ناخن بسیار مهم هستند. حبوبات علاوه بر فیبر بالا حاوی پروتئین نیز هستند. افزودن حبوبات به برنامه تغذیه روزانه بسیار مفید خواهد بود.


مرحله 9: روزانه 5 تا 9 وعده میوه مصرف کنید


شما باید روزانه 5 تا 9 وعده میوه و سبزیجات مصرف کنید. این بشقاب های رنگارنگ به شما این امکان را می دهد که هم سالم غذا بخورید و هم رضایت بصری را تجربه کنید. داشتم یک رژیم غذایی سرشار از سبزیجات و میوه ها به میزان زیادی برای سلامت جسمانی شما مفید است.


مرحله 10: غذاهای سالم و طبیعی مصرف کنید


آخرین و مهمترین قدم مصرف غذاهای سالم است. یکی از بهترین پاسخ ها به این سوال که رژیم غذایی سالم چیست این است که تا حد امکان از غذاهای فرآوری شده دوری کنید. یکی از مهم ترین نکات در مورد تغذیه سالم در سال های اخیر، پرهیز از غذاهای بسته بندی شده حاوی مواد نگهدارنده بالا است. این غذاها هم سلامت اندام های شما را مختل می کنند و هم آسیب های جبران ناپذیری به سلامت پوست شما وارد می کنند.

هنگام ایجاد یک برنامه غذایی سالم برای خود، باید فهرست خود را با توجه به تمام مراحل گفته شده در بالا تهیه کنید. داشتن یک رژیم غذایی سالم تاثیر مثبتی بر سلامت روان و همچنین سلامت جسمی شما خواهد داشت.


همچنین اگر در تهیه یک رژیم غذایی سالم نیاز به کمک و مسورت دارید ، میتوانید از مشاورین تغذیه کمک تخصصی دریافت کنید.


ارم بلاگ

تفاوت بین بیماری های عفونی و غیر عفونی چیست؟ مطلب مرتبط تفاوت بین بیماری های عفونی و غیر عفونی چیست؟
تبلیغات در ارم بلاگ
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  گردشگری ارم بلاگ   |   تهران وکیل   |   خرید آنتی ویروس   |   مشاور ایرانی در لندن   |   لینک پرومکس   |   تور تفليس   |   فروش تجهیزات ویپ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله