تبلیغات در ارم بلاگ


» رژیم غذایی بعد از حمله قلبی

رژیم غذایی بعد از حمله قلبی

رژیم غذایی سالم، فعالیت بدنی منظم و ترک سیگار می تواند به پیشگیری از مشکلات قلبی کمک کند. در این مقاله، غذاهایی را که اگر پیش از این حمله قلبی داشته اید یا می خواهید از حمله قلبی احتمالی پیشگیری کنید، باید به رژیم غذایی خود اضافه کنید، را با هم مورد بررسی قرار میدهیم


امروزه متخصصان در مورد رژیم هایی که افراد برای حفظ سلامتی باید رعایت کنند بسیار صحبت می کنند. اما اگر دچار حمله قلبی شده اید یا می خواهید از مشکل قلبی دیگری جلوگیری کنید، چه نوع رژیم غذایی را باید دنبال کنید؟


استرس، تغذیه نامناسب و استراحت ناکافی به طور مستقیم بر سلامت قلب تأثیر می گذارد. بنابراین، پس از حمله قلبی، باید عادات زندگی سالم تری مانند ترک سیگار، ورزش و تغییر رژیم غذایی خود را در پیش بگیرید. بیماری که دچار حمله قلبی شده است برای بهبودی و حفظ سلامت باید دستورات پزشک خود را رعایت کند.


گیاهان دارویی برای درمان بیماری های شایع مطلب مرتبط گیاهان دارویی برای درمان بیماری های شایع

در این مقاله نکاتی را در مورد غذاهایی که باید بعد از حمله قلبی به رژیم غذایی خود اضافه کنید، به شما ارائه می دهیم.


حمله قلبی و عادات سالم


بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، بیش از 17 میلیون نفر در سال 2012 بر اثر بیماری های قلبی عروقی جان خود را از دست دادند. سازمان جهانی بهداشت همچنین اعلام کرده است که ۸۰ درصد حملات قلبی و سکته قابل پیشگیری هستند.


پیروی از یک رژیم غذایی سالم، انجام فعالیت بدنی منظم و رهایی از عادات سمی می تواند به شما در جلوگیری از بحران های تهدید کننده زندگی کمک کند. اگر دچار حمله قلبی شده اید یا می خواهید از حمله قلبی احتمالی جلوگیری کنید، باید غذاهای زیر را در برنامه غذایی خود بگنجانید.


رژیم غذایی بعد از حمله قلبی


پس از حمله قلبی، عوامل خطر مانند کلسترول، گلوکز یا فشار خون باید به دقت کنترل شوند.

بیماران با سابقه حمله قلبی باید سطح کلسترول و گلوکز پایینی داشته باشند و فشار خون خود را تحت کنترل داشته باشند. آنها می توانند با دارو، ورزش و رژیم غذایی سالم این موارد را تحت کنترل خود داشته باشند.


سالم ترین رژیم غذایی برای این بیماران رژیم مدیترانه ای است. زیرا این رژیم سرشار از سبزیجات، میوه ها، غلات کامل، ماهی و همچنین گوشت بدون چربی است. اگر دچار حمله قلبی شده اید، باید همه چیز را با روغن زیتون فرابکر تهیه کنید و تا حد امکان از نمک کمتری استفاده کنید. می توانید به جای نمک از گیاهان معطر و ادویه جات برای طعم دهی به غذای خود استفاده کنید.

همچنین باید لبنیات کم چرب مصرف کنید و دو بار در هفته انواع حبوبات مصرف کنید.


میوه ها و سبزیجات


به گفته بنیاد قلب اسپانیا، رژیم غذایی غنی از میوه ها و سبزیجات باعث افزایش سطح پتاسیم و منیزیم می شود که از قلب در برابر آریتمی محافظت می کند. علاوه بر این، این رژیم غذایی به کاهش سطح سدیم نیز کمک می کند. مقدار سدیم ارتباط نزدیکی با فشار خون دارد.


روغن زیتون


این ماده غذایی که برای قلب فوق العاده مفید است، اساس رژیم غذایی مدیترانه ای است.

روغن زیتون فواید مهمی برای سلامتی دارد. مصرف چهار قاشق غذاخوری روغن زیتون در روز همراه با یک رژیم غذایی سالم و متعادل مدیترانه ای خطر حمله قلبی یا سکته را کاهش می دهد.


آجیل


آجیل منبع برجسته ای از مواد مغذی سالم و سرشار از چربی های غیراشباع است. گردو، به ویژه، سرشار از اسیدهای چرب امگا 3، یک چربی غیراشباع چندگانه است. امگا 3 برای سلامت قلب بسیار مهم است.


چای


همه انواع چای حاوی کاتچین هستند، عنصری که با مهار سنتز کلسترول و جلوگیری از لخته شدن خون، به حفظ فشار خون سالم کمک می کند. آنها همچنین حاوی کورستین هستند که عملکرد عروق خونی را بهبود می بخشد.


ماهی


پس از حمله قلبی، باید چربی های اشباع شده را از رژیم غذایی خود حذف کنید. با این حال، هرگز نباید مصرف چربی های غیر اشباع را فراموش کنید. ماهی هایی مانند سالمون، ماهی خال مخالی یا قزل آلا حاوی این چربی های غیر اشباع مفید هستند.


غلات کامل و حبوبات


به گفته بنیاد قلب اسپانیا، سبوس ( پوسته محافظ غلات) به کند شدن جذب قند و کاهش کلسترول خون کمک می کند.

از سوی دیگر حبوبات منبع برجسته پروتئین گیاهی، فیبر و مواد معدنی هستند.


غذاهایی که نباید بعد از حمله قلبی بخورید


پس از حمله قلبی، باید رژیم غذایی سالم برای قلب خود را دنبال کنید. بنابراین، باید از غذاهای حاوی چربی های اشباع شده، چربی های ترانس و کلسترول مانند شیر پر چرب، کره، تکه های چرب گوشت یا مصرف شکر اجتناب کنید.

تفاوت بین بیماری های عفونی و غیر عفونی چیست؟ مطلب مرتبط تفاوت بین بیماری های عفونی و غیر عفونی چیست؟


همچنین باید از مصرف کله پاچه ها و گوشت های دودی خودداری کنید، زیرا حاوی چربی های مضر و مقدار زیادی سدیم هستند. همچنین غذاهای پخته شده و غذاهای از پیش پخته شده سرشار از چربی های ترانس هستند که برای سلامت عمومی بدن بسیار مضر میباشند.


در نهایت، به یاد داشته باشید که بسیار مهم است که مقدار معقول ورزش را در برنامه روزانه خود بگنجانید. در مورد بهترین گزینه های ورزشی با پزشک خود مشورت کنید. پس از حمله قلبی، فعالیت بدنی یک متحد عالی برای بهبود سلامت قلب شما است.


ارم بلاگ


تبلیغات در ارم بلاگ
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  خرید آنتی ویروس   |   تور تفليس   |   فروش تجهیزات ویپ   |   لینک پرومکس   |   تهران وکیل   |   مشاور ایرانی در لندن   |   گردشگری ارم بلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله