تبلیغات در ارم بلاگ


» نکاتی برای شروع رژیم وگان

نکاتی برای شروع رژیم وگان

۶ کاری که قبل از شروع رژیم گیاهخواری باید انجام دهید


رژیم وگان امروزه بسیار محبوب شده است. در این نوع رژیم شما باید مصرف گوشت یا هر فرآورده حیوانی دیگری را قطع کنید. اما از آنجایی که این یک تغییر بزرگ است، باید آن را به آرامی انجام دهید. در این مقاله ۶ کاری را که باید قبل از شروع یک رژیم گیاهخواری انجام دهید، را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.


ویژگی کلی رژیم وگان این است که محصولات حیوانی و فراورده های آنها در این رژیم مصرف نمی شود. کسانی که تصمیم به شروع این سبک زندگی جدید دارند باید به خوبی راجع به آن مطالعه کرده و اقدامات احتیاطی را در پیش گیرند. بنابراین چگونه می توان از رژیم غذایی وگان پیروی کرد؟


گیاه خواری یک گرایش جهانی است که امروزه به طور فزاینده ای محبوب شده است ، که این امر یا به دلیل توجه بیش از پیش مردم به سلامتی و بهداشت شخصی و یا به دلیل عشق بی حد و مرز آنها به حیوانات است. روی آوردن به گیاهخواری تصمیمی است که فواید زیادی برای بدن دارد که با ورزش بدنی تکمیل می شود. با این حال، تحول شما باید تدریجی و کنترل شده باشد.

نکاتی برای بهبود کیفیت خواب مطلب مرتبط نکاتی برای بهبود کیفیت خواب


۶ اقدامی که قبل از شروع رژیم گیاه خواری باید انجام دهید


قبل از وگان شدن، مهم است که برخی از موارد را در نظر بگیرید. به این ترتیب از تغییرات ناگهانی بدن جلوگیری می کنید و سلامت خود را تضمین می کنید. در زیر، می توانید هفت مورد را که باید در ذهن داشته باشید، را پیدا کنید.


داشتن یک هدف میان مدت


اینکه برخی افراد تصمیم بگیرند یک شبه گوشت را قطع کنند تصمیم درستی نیست. زیرا اگر این کار را انجام دهند، به احتمال زیاد در این راه شکست میخورند زیرا تغییر عادات غذایی یک شبه ممکن نیست.


پیروی از یک رژیم غذایی گیاهخواری آسان تر است اگر آن را گام به گام انجام دهید. گنجاندن دستور العمل های گیاهی در رژیم غذایی خود یک یا دو بار در هفته این تغییر را آسان تر می کند.


ایجاد تغییرات تدریجی برای موفقیت بیشتر هنگام اتخاذ یک رژیم غذایی وگان بسیار مهم است. به این ترتیب، بدن شما زمان خواهد داشت تا با عادات غذایی جدید سازگار شود.


تهیه لیست خرید


شما باید در لیست خرید خود غلات، دانه ها و سبزیجات را جایگزین غذاهای حیوانی کنید. شما باید لیست خود را آگاهانه برنامه ریزی و مدیریت کنید. بنابراین، شما باید به وضوح در مورد آنچه برای دستور العمل های جدید نیاز دارید و به خصوص موادی که به بهترین وجه با ذائقه شما مطابقت دارند فکر کنید.


ایده خوبی است که بادام هندی، دانه کتان، دانه کنجد، کدو تنبل، شیرهای گیاهی و محصولات تخمیر شده بدون لبنیات را به منوی خود اضافه کنید. می توانید با آنها بسیاری از دستور العمل ها را درست کنید که جایگزین غذاهای سنتی خواهند بود.


تجزیه و تحلیل غذاهای مورد علاقه


روند تطبیق منوی غذایی شما باید به کندی صورت بگیرد. ابتدا تجزیه و تحلیل کنید که کدام منوهای گیاهی قبلاً در رژیم غذایی شما گنجانده شده است. دوم، غذاهایی که باید نسخه وگان آنها را جایگزین کنید را انتخاب کنید.به عنوان مثال، می توانید شیر سویا را جایگزین ماست کنید یا یک منوی جدید به پیشنهاد شخصی ایجاد کنید.امروزه با توجه به تنوع محصولات ، یافتن جایگزین های گیاهی برای غذاهای مبتنی بر گوشت آسان است.


برنامه ریزی غذایی هفتگی


این ایده مفیدی است که فهرستی از ناهارها و شام های هفتگی که میخواهید تهیه کنید را از قبل آماده کنید.


یادگیری برنامه ریزی منو برای پیروی از یک رژیم غذایی وگان مهم است. به این ترتیب کیفیت وعده های غذایی را تضمین می کنید و همچنین جایگزین های خوشمزه و متنوعی را انتخاب می کنید.


کسب اطلاعات در مورد مواد مغذی در غذاها


گوشت، لبنیات و سایر غذاهایی که جایگزین می‌کنید، مواد مغذی، ویتامین‌ها و مواد معدنی را تامین می‌کنند. مهم است که در مورد محصولاتی که می توانند این مواد مغذی را برای بدن شما فراهم کنند، اطلاعات تکمیلی تری کسب کنید. به عنوان مثال، شیر و مشتقات آن منبعی از کلسیم هستند که باید آنها را با سایر غذاها یا مکمل ها جایگزین کنید.


همچنین برچسب های مواد غذایی همه حاوی اطلاعات لازم در مورد محصولات مختلف هستند. علاوه بر این، می‌توانید عضو انجمن‌های وگان آنلاین و سایر گروه های مشابه شوید. پیوستن به این گروه ها، تحقیق و یادگیری دستور العمل ها و تجربیات جدید به شما در اخذ راحت تر این رژیم کمک شایانی میکند.


اتخاذ یک رژیم غذایی وگان متنوع و خلاق


یکی از اصلی‌ترین کارهایی که برای اتخاذ یک رژیم غذایی وگان باید انجام دهید، خلاقیت در دستور العمل‌ها است. وعده های غذایی باید متنوع باشد تا شما را خسته نکنند. به یاد داشته باشید که خوردن یک نوع غذای سالم برای همیشه ، اصلا خوشایند نیست. اگر این کار را انجام دهید، مطمئناً رژیم گیاهخواری را متوقف خواهید کرد.


اتخاذ یک عادت غذایی جدید به این معنی است که شما باید مایل به امتحان گزینه های جدید باشید.


رژیم گیاهخواری برای سلامت کلی مفید است . با این حال، توصیه می کنیم قبل از شروع معاینات پزشکی خود را انجام دهید و با یک متخصص مشورت کنید.


راز اعداد و فرشتگان - ویدیو های یوتیوب مطلب مرتبط راز اعداد و فرشتگان - ویدیو های یوتیوب

ارم بلاگ


تبلیغات در ارم بلاگ
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  فروش تجهیزات ویپ   |   تهران وکیل   |   تور تفليس   |   گردشگری ارم بلاگ   |   لینک پرومکس   |   خرید آنتی ویروس   |   مشاور ایرانی در لندن  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله